پیشنهاد سردبیر

پیشنهاد سردبیر

منوی خدمات
  • شستشوی نمای ساختمان
  • پیچ و رولپلاک نما
لیست پیوندها
آخرین مقاله ها

طناب

طنابها با کارایی های مختلفی تولید می شوند و باید درهنگام خرید به استانداردها و کارایی آن که در دفترچه آن ذکر شده است توجه شود.

کارایی طناب

طنابها به طور کلی به دوسته کلی از نظر کارایی تقسیم میشوند.دسته اول طنابهای صنعتی و دسته دوم طنابهای ورزشی.
طناب صنعتی :این نوع طناب بیشتر برای کار در ارتفاع و و انواع فعالیتهایی که به طور طولانی فرد بر روی طناب می ماند و ضخامت این طنابها معمولا 10.5میلیمتر تا 11میلیمتر می باشد و از طناب نوع استاتیک استفاده میشود.

طناب از نظر نوع ساخت

طناب ورزشی :  این طناب به طناب داینامیک معروف است و معمولا برای کوه نوردی و صخره نوردی مورد استفاده است و مقاومت لازم را در برابر سایش برخوردارند و سهولت در فرود و صعود دارد و وزن کم آن برای حمل راحت است.

طناب صنعتی :این نوع طناب غیر قابل کشش است و برای کارهای صنعتی و کار در ارتفاع استفاده میشود.ضخامت این نوع 10.5میلیمتر تا 11میلیمتر بیشتر استفاده می شود.و مقاومت بالایی در مقابل کشش و پارگی دارد.

طناب از دوبخش تشکیل شده است 1-روکش یا غلاف2-هسته طناب

  • روکش طناب :روکش طناب برای محافظت هسته طناب ساخته شده و هسته طناب را در مقابل خراش و دیگر عوامل خارجی نگهداری می کند.این روکش از جنس پلی آمید ساخته شده است .در روکش طناب بیش از 300تار نخ باریک تشکیل شده زمانی که روکش طناب دچار آسیبدیدگی شود هسته طناب که به رنگ سفید می باشد نمایان می شود و این یک هشدار است تا مراقب پارگی آن قسمت باشیم.
  • هسته طناب :بخش اصلی طناب است که مسئولیت تحمل کشش را دارد .در یک طناب 11 میلیمتر،هسته آن در حدود 55000تار نخ باریک که در دسته های مختلف کنار هم هستند تشکیل شده است.شده. هسته طناب از جنس پرلون ساخته می شود.
جدول مقاومت کششی طنابها
ضخامت (میلیمتر)مقاومت بدون گره(کیلوگرم)

9.8تا113500
71500
5700
3250

 فعالیت هایی که با طناب انجام می شود

امروزه طناب یکی از عناصری است که از طریق آن خدمات مختلفی را میتوان به شهروندان ارائه کرد.برخی از این خدمات میتوان به نماشویی ساختمان و پیچ و رولپلاک نما،رنگ امیزی نما و ده ها فعالیت دیگر که بر روی ساختمانهای بلند و کوتاه انجام می شود.همچنین در هرس کردن درختان و نجات انسانها گرفتار شده در دره و یا کوه ها استفاده زیادی دارد.بنابراین حفظ و نگهداری طناب برای استفاده ایمن و طولانی بسیار مهم است.
در ادامه مقاله در مورد شرایط نگهداری طناب توضیح میدهیم.


به این نوشتار امتیاز دهید
امتیاز فعلی
امتیاز دهی شما

نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

محصولات

مقاله ها

اخبار ساختمان

آدرس: ستارخان خیابان حبیب اللهی نبش خیابان هشتم پلاک 21شرکت نماگرام

phone 02144386775
Cellphone 09124766085