پیشنهاد سردبیر

پیشنهاد سردبیر

منوی خدمات
 • شستشوی نمای ساختمان
 • پیچ و رولپلاک نما
لیست پیوندها
آخرین مقاله ها

پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نما عنوانی است که به منظور مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان به کار برده می شود.ما در این مقاله سعی داریم شما را با این موضوع بیشتر آشنا کنیم.

موضوعاتی که به آن خواهیم پرداخت:

 • علت پیچ و رولپلاک نما
 • پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب
 • نحوه اجرای پیچ و رولپلاک نما

علت پیچ و رولپلاک کردن نما

اجرای پیچ و رولپلاک نما به چند علت توسط ساکنین ساختمانها تصمیم گیری.
_امنیت :  در ساختمانهایی که از سنگ به عنوان پوسته خارجی ساختمان استفاده شده است ، در صورت عدم اجرای صحیح سنگ کاری و اسکوپ کردن سنگ امکان جدا شدن و سقوط سنگ بسیار زیاد است.و در صورتی که این سنگ با ابعاد کوچک یا بزرگ از ارتفاع چند طبقه بر روی فردی بیافتد بدون تردید دچار آسیب جدی و یا مرگ می شود.بنابراین پیچ و رولپلاک سنگ نما باعث امنیت افرادی که از زیر نما عبور می کند میشود و از افتادن سنگ جلوگیری میکند.
_ پیشگیری از افتادن سنگ : متاسفانه مردم عزیز کشورمان همیشه به فکر درمان هستند تا پیشگیری. و معمولا تا اتفاقی نیافتد به طور جدی به موضوع فکر نمی کنند . اما افراد مقیدی هستند که همیشه به فکر پیشگیری از اتفاق هستند.در برخی موارد ساکنین ساختمان حس خوبی به چسبندگی سنگهای نمای ساختمان ندارند و قبل از اینکه سنگ از سطح زیری جدا شود اقدام به پیچ و رولپلاک کردن نما میکنند.
_نصب سنگهای افتاده : برخی از نماهای ساختمانی در گذشته و یا حال قسمتهایی از آن دچار ریزش سنگ شده اند و ظاهر نما را زشت کرده و همچنین در اطراف سنگهایی که افتاده آب نفوذ میکند و باعث جداشدن قسمتهای دیگر هم می شود.بنابراین با پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان و نصب سنگهای جداشده از ریختن بقیه سنگها جلوگیری می شود.

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب

کاربرد طناب برای انواع کارهایی که در ارتفاع است و دسترسی به سطوح مرتفع دشوار است می باشد.امروزه در ایران این شغل برای بیشتر مردم شناخته شده است و شما در ساختمانهای بلند و کوتاه افرادی که ما راپل کار می نامیم دیده اید که توسط طنابهایی از ساختمانها معلق هستند و مشغول کارند.با توجه به اینکه در ایران از سنگ به عنوان یک پوشش خارجی برای نمای ساختمان استفاده می کنند،عدم استفاده صحیح از آن باعث مشکلاتی برای ساکنین و عابرین شده است که حتی در برخی از موارد منجر به مرگ افراد میشود.یکی از کارهایی که با طناب توسط افراد متخصص کار در ارتفاع میتوان کرد، اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب است.

نحوه اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما 

در ابتدا ساختمان و سنگها باید توسط کارشناس بررسی شود تا بهترین راه برای اجرا کار انتخاب شود.این بررسی ها شامل موارد زیر می شود : 

 1. از چه نوع سنگی برای نمای ساختمان استفاده شده است (تراورتن، گرانیت ،مرمریت ، ...)
 2. ابعاد سنگها چقدر است همچنین ضخامت سنگها چقدر است.
 3. وضعیت چسبندگی سنگها به ملات مناسب است یا خیر
 4. نما به صورت رومی است یا ساده 
 5. بررسی پشت بام جهت بستن طنابها و فرود زدن راپل کاران بر روی نما

پس از بررسی این موارد توسط کارشناس ، قیمت پیچ و رولپلاک نما به کارفرما اعلام می شود و در صورت توافق قراردادی بین پیمانکار و کارفرما منعقد میشود.

 

موارد مهمی که در قرارداد ذکر می شود شامل موارد زیر است :
 • قیمت اجرای کارزمان شروع به کار و مدت اجرای کار
 • بیمه کارگران و مسولیت های جانی 
 • تعهدات طرفین

به این نوشتار امتیاز دهید
امتیاز فعلی
امتیاز دهی شما

نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

mohamadi:
سلام.آیا واقعا پیچ و رولپلاک کردن سنگهای نمای ساختمان میتواند به طور کامل خطر را رفع کند؟
ادمین:
سلام.بله در واقع پیچ و رولپلاک نما نوعی اسکوپ محسوب میشود بر اساس تجربه ما ساختمانهایی که در 15سال پیچ و رولپلاک کرده اند هنوز دچار ریزش سنگ نما نشده اند.
محصولات

مقاله ها

اخبار ساختمان

آدرس: ستارخان خیابان حبیب اللهی نبش خیابان هشتم پلاک 21شرکت نماگرام

phone 02144386775
Cellphone 09124766085