پیشنهاد سردبیر

پیشنهاد سردبیر

منوی خدمات
  • شستشوی نمای ساختمان
  • پیچ و رولپلاک نما
لیست پیوندها
آخرین مقاله ها

نماشویی با طناب

مقدمه :

ممکن است به علت مشغله کاری و زندگی از نگهداری  و تمیز کردن نمای ساختمان غافل شده باشید . در صورتی که شما به عنوان یک مالک خصوصی و یا مدیر در حفظ و نگهداری ساختمان خود مسئول هستید.

امروزه ساخت ساختمانها با ارتفاع زیاد یک نیاز شهری به شمار می آید همچنین نگهداری از ساختمانها برای جلوگیری از فرسودگی و ظاهر ناپسند امری ضروری به حساب می آید و در غیر این صورت ممکن است متحمل خساراتی به طور مستقیم و یا غیر مسقیم شوید .

نمای ساختمانها به عنوان یک عنصر بصری که تاثیر بسزایی در زیبایی شهری دارد ، جزئی از فرهنگ مردمان آن شهر است . همچنین دیدن ساختمانهای کثیف برای توریست ها خیلی ناخوشایند است . یک ساختمان تمیز میتواند شخصیت و فرهنگ ساکنین آن ساختمان را نیز القا کند بنابراین شستشوی نمای ساختمان میتواند در این زیبایی نقش زیادی ایفا کند .

همان طور که گفته شد امروزه ساختمانها با تعداد طبقات زیاد و مرتفع ساخته می شود و برای نگهداری بخش نمای ساختمان و نظافت آن نیاز است تا به تمام سطوح آن دسترسی داشته باشیم و با توجه به ارتفاع زیاد این دسترسی باید ایمن و راحت باشد تا اپراتور دچار سانحه نشود . یکی از روش های ایمن که در تمام دنیا مرسوم است استفاده از روش صنعتی راپل یا دسترسی با طناب است که ما در این مقاله به آن نماشویی با طناب می نامیم.


ویدیویی از نماشویی با طناب


فواید نماشویی ساختمان

در شهرهای صنعتی که آلودگی هوا بیداد می کند و ریه های ما پر شده از این ذرات معلق ، ساختمانها و نمای ساختمانها نیز چنین وضعیتی دارند و فقط زبان بیان ندارند. البته ظاهر سیاه و چرک آلود آنها بیان گر این موضوع است.

در اولین بارانها که به نام باران اسیدی معروفند ، وضعیت نماهای ساختمانها بدتر هم میشوند . نماشویی ساختمان موجب میشود تا اثر این بارانها از بین برود و به نمای ساختمان آسیب نرساند. در صورتی که بعد از بارانهای اسیدی نماشویی نشود موجب فرسایش سطوح نما می شود و به مرور زمان آسیب جدی به نمای ساختمان می رساند که دیگر نمی شود آن را مثل روز اول کرد.

همچنین پرندگان که نمای ساختمان خود را به عنوان یک ایستگاه استراحت انتخاب می کنند بیکار نمی ایستند و فضولات خود را بر روی نما پیاده میکنند . در فضولات این پرندگان اسیدی قوی وجود دارد که به سرعت می تواند وجب آسیب به نما شود . خصوصا در نماهایی که از کامپوزیت استفاده کردند . تمیزی نما باعث آرامش روحی ما به طور غیر مستقیم میشود . چرا که شما با هربار عبور کردن از کنار آن تمیزی آن را احساس میکند.

نماشویی با طناب

یکی از ایمن ترین روشها و سریعترین روش هایی که می توان اقدام به نماشویی ساختمان کرد، استفاده از روش راپل است . در این روش اپراتور با استفاده از طناب بر روی نما معلق می شود و اقدام به نماشویی با طناب میکند.


فواید استفاده از روش نماشویی با طناب

  • دسترسی سریع : در روش نماشویی با طناب راپل کاران زمانی کوتاهی را صرف بستن طنابها میکنند و بلافاصله شرایط برای شستشوی نما آماده می شود.

  • ایمن بودن : ایمنی نماشویی با طناب بسیار بالاتر از نصب داربست می باشد چرا که راپل کاران با 2طناب بسیار قوی که هرکدام بیش از 1800کیلوگرم بار را تحمل میکنند فعالیت میکنند . همچنین در صورت استفاده از واتر جت بر روی داربست بسیار خطر ناک است چرا که فشار آب قوی که از واترجت خارج میشود فرد را به سمت عقب میکشاند و لذا خطر افتادن شخص از روی داربست وجود دارد.

  • عدم اشغال فضا : در روش شستشوی نمای ساختمان با طناب فضایی از اطراف ساختمان بر خلاف داربست اشغال نمی شود و عابرین و خودرو ها به راحتی میتوانند از اطراف نمای ساختمان عبور کنند.

  • هزینه کم : با توجه به اینکه در نماشویی با طناب نیازی به نصب داربست نمی باشد بنابر این هزینه داربست حذف می شود و قیمت تمام شده کار پائین تر می شود.

  • نیروهای متخصص : شرکت هایی که نماشویی با طناب انجام می دهند در زمینه خدمات نماشویی ساختمان متخصص هستند و استفاده از مواد مناسب و روش اجرای نماشویی تبهر دارند . در صورتی که در نماشویی با داربست ممکن است افراد غیر متخصص اقدام به تمیز کردن نما کنند.

کارهایی که قبل از نماشویی میتوان انجام داد

پیچ و رولپلاک نما : قبل از نماشویی ساختمان در صورتی که نمای ساختمان سنگ است و از استحکام آن مطمئن نیستید بهتر است اقدام به پیچ و رولپلاک نما کنید تا در هنگام نماشویی سنگی از نما جدا نشود . همچنین با اجرای مقاوم سازی نمای ساختمان ایمنی ساکنین و عابرین را تامین کرده اید.

آب بندی نما : در صورتی که آب بندی پنجره ها و یا شیشه های نمای ساختمان از بین رفته و یا حتی بند کشی سنگهای نما ریخته باشد میتوانیم قبل از نماشویی ساختمان اقدام به آب بندی نما کرد تا دیگر در اثر بارندگی و یا شستشوی نما آب وارد ساختمان نشود.

کارهایی که بعد از نماشویی میتوان انجام داد

رنگ آمیزی نما : قبل از اجرای رنگ آمیزی نمای ساختمان و یا اجرای کنیتکس بهتر است برای چسبندگی بهتر رنگ به سطح نما و شستن گردو خاک ها و چربی هایی که بر روی نما نشسته است اقدام به نماشویی نمائیم.

اجرای رزین : در نماهایی که به علت رنگ پریدگی و اثرات آفتاب بر روی مصالح نما قصد اجرای رزین بر روی آجر و یا سنگ نما را دارید بهتر است برای بالابردن کیفیت کار اقدام به نماشویی نمای ساختمان نمائیم.

اجرای نانو : نانو به عنوان یک ضد آب کننده معمولا بر روی نما استفاده میکنند و برای بالا بردن کارایی آن بهتر است سطح نما تمیز باشد.

وضعیت جسمانی راپل کاران


شرایطی که باید راپل کاران برای کار در ارتفاع نداشته باشند
نداشتن بیماری قلبیمشکل نداشتن با تعادلبیماری روانی
فشار خون بالا یا پائیناختلال عملکرد اندامچاقی
صرع یا سرگیجهوابستگی به الکل و مواد مخدردیابت

             
به این نوشتار امتیاز دهید
امتیاز فعلی
امتیاز دهی شما

نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

mojgan:
سلام خسته نباشد.بعد از نماشویی ساختمان تا چه مدت تمیز میماند؟
ادمین:
سلام.بستگی به این دارد که ساختمان در‌کجای شهر از نظر آلودگی هوا قرار دارد.در ساختمانهایی که در مراکز شهر و میدانها وخیابانهای اصلی قرار دارد تا ۲بار در سال نیاز دارد اما در ساختمانهایی که کمی فاصله دارند تا خیابان اصلی و دور تر از آلودگی هستند ۱بار در سال کافی است.
روشن:
سلام اگر بخواهیم ساختمانمان را نماشویی کنیم و قبلش بازدید کنید هزینه می گیرید؟
ادمین:
سلام اگر قصد انجام نماشویی ساختمان را دارید میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید در بخش ارتباط با ما و برای بازدید کار می ایند و اعلام هزینه میکنند.بازدید رایگان است
محمدی:
سلام هزینه نماشویی با طناب براساس متربعی چقدر است؟
ادمین:
سلام دوست عزیز.قیمت نماشویی با طناب بر اساس نوع نما که کامپوزیت کار شده یا سنگ یا سیمان یا شیشه متفاوت است.در کل قیمت از متری ۱۵۰۰تومان برای ابگیری تا ۴۰۰۰تومان برای ابر و تی کردن می باشد.
ارش:
مرسی از مقاله مفید شما.برای نماشویی ساختمان چه موقع اقدام کنیم بهتر است؟
ادمین:
درود بر شما.نماشویی ساختمان از قبل بهار شروع میشود و تا اواخر تابستان فصل مناسبی است.
محصولات

مقاله ها

اخبار ساختمان

آدرس: ستارخان خیابان حبیب اللهی نبش خیابان هشتم پلاک 21شرکت نماگرام

phone 02144386775
Cellphone 09124766085